21.9.2020 (Webnoviny.sk) – Donedávna ešte prázdne tribúny na pretekoch formuly 1 sa budú postupne zapĺňať. Aj keď len v obmedzenej miere. Nemeckí organizátori Veľkej ceny Eifelu, ktorá sa uskutoční 11. októbra na Nürburgringu, ohlásili povolených 20 000 divákov.

Toto číslo sa zrodilo po dohode so zodpovednými orgánmi verejného zdravotníctva. Základom schválenia obmedzeného počtu divákov je predložená koncepcia hygieny.

Prísny zákaz alkoholu

Patria sem opatrenia na minimalizáciu kontaktu fanúšikov – cielené kontroly návštevníkov, špeciálne opatrenia na ochranu pred infekciami, priestorové a časové rozdelenie skupín publika a prísny zákaz alkoholu.

Vstupenky sú preto ponúkané iba „online“, personalizované a špecifické iba pre určité sedadlo.

„Návštevníci z rizikových oblastí výskytu koronavírusu budú identifikovaní a automaticky vylúčení z dôvodu online predaja. Na Nürburgring sa preteky formuly 1 vrátia po siedmich rokoch,“ píše portál ORF.

Hamilton vedie pred Bottasom

Dosiaľ v tejto sezóne efjednotky odjazdili deväť veľkých cien a až v šiestich z nich sa z víťazstva radoval Brit Lewis Hamilton.

Šesťnásobný a úradujúci majster sveta na Marcedese má na čele priebežného celkového poradia 190 bodov a náskok 55 bodov pred tímovým kolegom Fínom Valtterim Bottasom.

Tretia priečka so 110 bodmi patrí Maxovi Verstappenovi na Red Bulle.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Preteky F1 na Nürburgringu si bude môcť naživo pozrieť dvadsaťtisíc divákov © SITA Všetky práva vyhradené.