20.7.2020 (Webnoviny.sk) – Holanďan Max Verstappen má na konte viac než 100 štartov v šampionáte F1, ale na nedeľňajšie preteky v Maďarsku zrejme tak skoro nezabudne. Na okruhu Hungaroring havaroval počas výjazdového kola, pričom poškodil svoj monopost. Do začiatku pretekov zostávalo 20 minút, a tak hrozilo, že jazdec tímu Red Bull vôbec neodštartuje. Rozhodovali minúty, možno aj sekundy.

Zablokovali sa mi brzdy, potom opäť a už som išiel iba rovno. Myslel som si, že mám po pretekoch, ale podarilo sa mi dostať z bariéry. Nikdy sa však nevzdávam. Doviezol som auto na štartový rošt a pozeral, čo sa s tým dá robiť,“ uviedol Verstappen, ktorého cituje oficiálny web formuly 1. Mechanici sa okamžite pustili do práce na jeho monoposte RB 16 a opravy dokončili možno 30 sekúnd pred vjazdom do zahrievacieho kola.

Nebol to začiatok, aký som chcel, pretože som skončil v bariére. Mechanici však odviedli úžasnú prácu a dokázali auto opraviť. Neviem ako sa im to podarilo, je to neuveriteľné. Odvďačil som sa im druhým miestom, ktoré si veľmi cením,“ skonštatoval víťaz ôsmich veľkých cien. Holandský mladík ťažil najmä z výborného štartu, keď sa zo siedmeho miesta dostal na tretie. „Prvé kolo bolo veľmi dôležité. Od tohto momentu sme robili správne rozhodnutia a mali sme dobré tempo,“ dodal 22-ročný Verstappen.

Celkovo predviedol výborný výkon a tesne dokázal za sebou udržať Fína Valtteriho Bottasa na Mercedese. Rýchlejší ako Holanďan bol len úradujúci majster sveta Lewis Hamilton, ktorý vyhral spôsobom štart – cieľ. Na Hungaroringu triumfoval už ôsmykrát v kariére, čím vyrovnal rekord Michaela Schumachera v počte triumfov na jednej trati. Nemcovi sa osemkrát podarilo vyhrať na francúzskom okruhu Magny-Cours.

Viac k témam: F1 Formula 1, Veľká cena Maďarska
Zdroj: Webnoviny.sk – Z babráka hrdina, Verstappen po pretekoch ďakoval mechanikom za úžasnú prácu © SITA Všetky práva vyhradené.