12.1.2020 (Webnoviny.sk) – Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar 2020 sa rozhodli zrušiť pondelkovú ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Vedenie prestížneho podujatia reaguje na smrť portugalského jazdca Paula Goncalvesa v siedmej etape.

Rodák z mesta Esposende absolvoval púštne dobrodružstvo v Afrike i Južnej Amerike, pred štyrmi rokmi skončil na striebornom stupienku, ale jeho 13. účasť na Rely Dakar sa mu stala osudnou.

„Smrť Paula Goncalvesa počas siedmej etapy medzi Rijádom a Wadi Al-Dawasirom bola pre celý Dakar veľkým šokom. Paula rešpektovali veteráni i menej skúsení pretekári, ktorí ho obdivovali a inšpirovali sa ním. Po stretnutí s pretekármi a celou motoristickou rodinou sme sa rozhodli zrušiť ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Tá sa mala uskutočniť na okruhu okolo mesta Wadi Al-Dawasir. Večer sa stretneme, aby sme Paulovi vzdali hold,“ uvádza oficiálny web pretekov.

Na smrť portugalského motocyklistu reagovali aj slovenskí reprezentanti. „Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo, robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát,“ vyjadril sa Ivan Jakeš na sociálnej sieti instagram. Štefan Svitko, ktorý sa počas osudnej etapy zastavil pri zranenom Goncalvesovi, dodal: „Odpočívaj v pokoji môj priateľ.“

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori Rely Dakar zrušili ôsmu etapu, zosnulému Goncalvesovi poslal odkaz aj Jakeš © SITA Všetky práva vyhradené.