13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Taliansky tím Ferrari rýchlo našiel náhradu za štvornásobného majstra sveta Nemca Sebastiana Vettela. V kokpite jedného z najslávnejších tímov formuly 1 ho nahradí Španiel Carlos Sainz mladší, ktorý doteraz jazdil v tíme McLaren.

Detaily kontraktu na sezónu 2021 zverejnia koncom tohto týždňa. Informoval o tom web orf.at.

Ďalšie kroky 32-ročného Vettela zatiaľ nie sú známe, zatiaľ čo 25-ročný Sainz bude kolegom Monačana Charlesa Leclerca v talianskej scuderii z Maranella.

Carlos Sainz Vázquez de Castro, známy ako Carlos Sainz mladší, je španielsky pilot formuly 1. Je synom dvojnásobného majstra sveta v pretekoch rely Carlosa Sainza a vo formule 1 nie je úplný nováčik. Od roku 2015 do roku 2017 Sainz ml. jazdil za Toro Rosso, koncom roku 2017 prestúpil do Renaultu.

Sezónu 2019 už absolvoval v tíme McLaren, v sumáre šampionátu obsadil 6. miesto. Aktuálna sezóna efjednotky sa zatiaľ pre pandémiu koronavírusu nerozbehla. Stať by sa tak malo začiatkom júla v Rakúsku.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Ferrari si už našlo náhradu za Vettela, nahradí ho syn dvojnásobného šampióna v rely Carlos Sainz mladší © SITA Všetky práva vyhradené.